Ngjyra e flokëve që ju përshtatet më shumë

E kuqe rrëzëllitëse, bionde tërheqëse apo brune klasike? Më poshtë keni disa këshilla për të zgjedhur ngjyrën e flokëve që ju shkon më shumë dhe që i përshtatet më shumë karakterit tuaj. Mbi ç’bazë duhet ta zgjidhni atë dhe çfarë make-upi ju shkon me tepër me ngjyrën tuaj të flokëve? Si të jeni brunia më […]

Ndryshime të vogla, impakt më i madh!

Nëse duam të dobësohemi mund t’ia arrijmë fare lehtë edhe në një kohë të shkurtër! Ajo që është e rëndësishme është vëmendja që duhet t’i kushtojmë disa detajeve të vogla por thelbësore që kanë të bëjnë me zakone të të ngrënit. Kujdes me vaktin parësor që është mëngjesi, kujdes me sasinë e kalorive si dhe […]

Ne dhe “ato”…

Nëse ngjajmë me to, ja se si duhet të vishemi! I adhurojmë ato, jo vetëm për rolet, batutat por mbi të gjitha për fizikun dhe veshjet e tyre. Duken të veshura bukur sepse kanë zbuluar sekretin e trupit të tyre. Cila është pjesa më interesante që kanë? Me atë luajnë më tepër. Ndaj nëse trupi juaj […]

9 Këshilla për meshkujt e shkurtër

Veshje të cilat ju nxjerrin më të gjatë Tani edhe meshkujt e shkurtër nuk do të duken më të tillë. Të paktën defekti dhe meraku i tyre mund të zvogëlohet, nëse do të keni parasysh disa këshilla shumë të vlefshme. Kujdes me ngjyrat e pantallonave, këmishat, veshjet me vija vertikale, blerjet online e të tjera […]

Përse duhet të notojmë?

Nëse do të mendonit për pak sport dhe fitness në këto ditë të nxehta zgjidhja është e garantuar. Sporti më i mirë do të ishte pa diskutim noti. Përveçse përbën një sport të sigurt në forcimin e zemrës, muskujve dhe rritjen e fleksibilitetit, të notuarit është një tjetër alternativë në rritjen e cilësisë së jetës. […]

Një vit i ri, një trup më i bukur

Këshilla që duhet të ndiqni   Një vit i ri sapo ka hyrë dhe nuk ka kohë më të përshtatshme sesa kjo për të bërë ndryshime. Fitnessi është një prej hapave më të rëndësishëm, në rast se secili prej nesh kërkon që t’i japë trupit të tij një formë fizike të re. Disa hapa të […]

8 Këshilla në lidhje me depilimin në kushtet e shtëpisë

Edhe në kushtet e shtëpisë mund ta trajtoni veten tamam sikur të ishit në një sallon bukurie, ndaj evitojeni atë këtë muaj, duke vendosur edhe disa para mënjanë për më tepër. Më poshtë do të keni mundësinë të lexoni disa prej këshillave të  dhëna nga estetistja  Anna Stankiewicz. Disa prej pyetjeve që vajzat bëjnë më […]

Të shikosh televizor , dhe jo vetëm… Veshja, sipas modës në TV

Ajo që ka rëndësi është se gjithmonë televizori na ka bërë viktima të tij, sepse ai na ka mësuar si të vishemi bukur dhe të ndjekim modën. rej kohësh ekrani ndikon në zgjedhjet dhe shijet e publikut. Për shembull, në Amerikë është duke u transmetuar një serial i famshëm televiziv, “Mad Men”, që ka risjellë […]

Veshjet e brendshme; Kërcimi; Produktet Kozmetike

Këto janë vetëm tre prej arsyeve më kryesore drejt suksesit. Për të zbuluar edhe 15 këshilla të tjera për t’u ndjerë mirë si me veten ashtu edhe me pasyrën lexoni më poshtë 1. Tonifikoni muskujt Muskujt e tonifikuar do t’ju japin siguri dhe për më tepër do t’ju bëjnë të ndiheni mjaft të lehtë. 2. […]

Next Page »