Pushimet ekzotike dalin në modë

Parajsat ekzotike, të tilla si Maldive, Santo-Domingo, Tailanda, Bali në Indonezi janë destinacionet ideale, për të cilat ia vlen të shpenzohet, të paktën një herë në jetë. Agjencitë konfirmojnë kërkesa në rritje kryesisht nga çiftet e reja, për të kaluar muajin e mjaltit Në shtator, mund të bëhen pushime ideale, mbi të gjitha nëse zgjidhet […]

Ju kushton më lirë të udhëtoni në janar

Ka edhe një mundësi tjetër për të udhëtuar, madje më lirë nëse zgjidhni të udhëtoni pas festave, në janar. Çmimet janë ndjeshëm më të ulëta. Nuk është aspak ide që mund të anashkalohet. Ja një listë e desinacioneve low cost për këtë periudhë të vitit nga Momondo. 1. Balcelona Hotelet në Barcelonë ofrojnë në këtë […]

Arratisja e fundvitit

Jashtë, mes metropoleve të mëdha ose në destinacione ekzotike. Në mal, për ata që duan traditën ose në plazh për ata që shkojnë kundër rrymës. Ju sjellim një guidë se ku mund të kaloni Krishtlindjen dhe Vitin e Ri 2017   Nga Elona Bedalli Lajmin e mirë po jua themi që në fillim. Si Krishtlindja, […]

Voskopoja, për një fundjavë magjike mes artit dhe natyrës

E rrethuar mes malesh, e strukur mes kurbave të buta të kodrave, bri pyjeve të dendur e të përjetshëm, ajo përbën një nga vendet më përrallore. Është Voskopoja, një nga qytetet që jo vetëm ka shërbyer si muzë për shkrimtarët, apo studiues e historianë me radhë, por ka qenë dhe vazhdon të jetë djepi i kulturës. si dhe […]

Zbuloni Bregdetin e Vunoit, nga Jali ne Dhërmi

Kur bie fjala për rivierën shqiptare mendja direkt nna shkon në atë pjesë të bregdetin Jonian për të cilën krenohemi shumë dhe përpiqemi gjithnjë t’ua tregojnë miqve tanë sidomos të huajve. Bregdeti i Jonit nis nga Uji i Ftohtë në dalje të qytetit të Vlorës, dhe pse pika e saktë gjeografike është Kepi i Gjuzës […]

Këlcyra, parajsa e burimeve

Në stinën e veçantë të pranverës mund të njihemi jo vetëm me kënaqësitë që na vijnë pas një dimri të gjatë por me pjesë të veçanta të natyrës që duket sikur zbulohen vetëm në këtë kohë. Një prej tyre mund të ishte Gryka e Këlcyrës, e thënë ndryshe edhe si parajsa e njëmijë e një […]

Next Page »