Ndryshimet në qeveri dhe prapaskenat në korridoret e koalicionit PD-LSI. Konfliktet e reja në partinë e Metës

Arsyet që afruan në kohë një lëvizje të pritshme dhe zërat për ribërjen e kabinetit aktual Prifti komplikon ekuacionin e numrave të mazhorancës Ilir Meta, Kyetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, kishte gjashtë muaj që i kërkonte Kryeministrit Sali Berisha të largonte nga posti i Ministrit të Ekonomisë, Tregëtisë dhe Energjetikës, Dritan Priftin, nënkryetarin e […]