Skandali “Wikileaks” përfshin edhe Shqipërinë

Nga marrëdhëniet me NATO-n te problemet e koncesioneve ekonomike. Në dokumente përfshihet edhe Kosova Sekretet e SHBA turbullojnë edhe Shqipërinë Botimi i serisë së shkresave zyrtare nga Wikileaks hap debatin në Tiranë Nga Ylli Pata Skandali Wikileaks përfshin edhe Shqipërinë. Nisma e “çmendur” e australianit, me banim në Suedi, Julian Assange, i ka futur të […]

Ndryshimet në qeveri dhe prapaskenat në korridoret e koalicionit PD-LSI. Konfliktet e reja në partinë e Metës

Arsyet që afruan në kohë një lëvizje të pritshme dhe zërat për ribërjen e kabinetit aktual Prifti komplikon ekuacionin e numrave të mazhorancës Ilir Meta, Kyetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, kishte gjashtë muaj që i kërkonte Kryeministrit Sali Berisha të largonte nga posti i Ministrit të Ekonomisë, Tregëtisë dhe Energjetikës, Dritan Priftin, nënkryetarin e […]